לפרטים ויצירת קשר!
052-7279100

naftalidor@gmail.com
עקבו אחרי
 

 
טיפול משפחתי - Family Therapy
 
התא המשפחתי הוא אחת המסגרות המשמעותיות ביותר הן בחיי הילד והן בחיי האדם הבוגר. ככזו, עשויה המשפחה להיות משאב מרכזי להתמודדות עם קשיים אך גם מקור לקונפליקטים, תסכולים ואכזבות. משפחות נאלצות להתמודד עם מטלות מורכבות הנוגעות הן להתמודדות עם נסיבות חיצוניות והן לגורמים פנימיים: קשיים כלכליים, מחלות ואובדן או שינויים בחייו של אחד מבני המשפחה משפיעים על התא המשפחתי כולו. כמו כן, דפוסי תקשורת והתנהגות בעיתיים, קונפליקטים וקשיים בין אישיים עשויים לפגוע הן בתפקוד התא המשפחתי והן בתפקודו של כל אחד מבני המשפחה. הנחת היסוד של הטיפול המשפחתי היא כי ניתן להביא לתפקוד טוב יותר של המשפחה כיחידה אשר ישפיע באופן חיובי על תפקוד החברים בה.

מהו טיפול משפחתי?

טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכותרפי הכולל את המשפחה כולה או חלק מחבריה. הטיפול ממוקד בגיוס חברי המשפחה להתמודדות עם קשיים ופתרון בעיות המקשות על המשפחה כולה או על חלק מחבריה. טיפול משפחתי הוא טיפול קצר באופן יחסי (כ-20 פגישות) וממוקד בהשגת המטרות אשר הוצבו ע"י המשפחה והמטפל. בדרך-כלל הפגישות מתרחשות אחת לשבוע למשך שעה עד שעתיים. טיפול משפחתי מאפשר זיהוי דפוסי תקשורת והתנהגות המקשים על חיי המשפחה וחשיפת בני המשפחה לזוויות הראייה השונות המתקיימות בה. השתתפות בתהליך טיפול משפחתי אינה מצביעה על כשלון ההורים או על בעיות נפשיות של אחד מבני המשפחה, אלא על קושי באינטראקציה הפוגם בהתמודדות עם המטלות המורכבות והמאתגרות המלוות מסגרות משפחתיות. ההתמקדות בכוחות החיובים של המשפחה נובע מתוך האמונה שהמשפחה היא מערכת תמיכה-רגשית ותפקודית בעלת עצמה רבה, ושהתפקוד של הפרט במשפחה שזור בתוך התפקוד המשפחתי הכללי.

למי מתאים טיפול משפחתי?
טיפול משפחתי מאפשר פתיחת חסמים בתקשורת בין בני המשפחה. מעודד יכולת תפקוד טובה יותר על פי השלב ההתפתחותי בו נתונה המשפחה ובו נתונים חבריה. כך הדבר אמור גם לגבי הורים מבוגרים וילדיהם הבוגרים.
טיפול משפחתי עשוי לעזור ולהקל על בני המשפחה הן בהתמודדות עם משברים ומצבים אקוטיים
והן בהתמודדות עם קשיים כרוניים:
 
    *תקופות של שינוי:
     הריון, פרישה מהעבודה, הגירה וכן הלאה.
    *תקופות משבר:
     בעיות כלכליות, אובדן, מחלות פיזיות או נפשיות, בגידה וכן הלאה.
    *תא משפחתי חדש: 
     התמודדות עם הקמת תא משפחתי חדש הכולל ילדים מנישואין קודמים.
    *קשיים עם ילדים ובני נוער:
     התמודדות עם קשיים שחווים ילדים ומתבגרים,
     הצבת גבולות, מריבות וכדומה.
    *בעיות כרוניות במשפחה: אלימות,שימוש באלכוהול,
     התמודדות עם מחלות כרוניות וכן הלאה.
    *גישור בגירושין:
     עזרה ביישוב מחלוקות סביב משמורת ילדים, חלוקת רכוש וכד'.
 
הפגישות מתקיימות אחת לשבוע
למשך שעה עד שעתיים.
 
צרו קשר עכשיו לקביעת פגישה!
 
 
 
 
 
 
logo בניית אתרים